Mikor lesz a tavaszi napéjegyenlőség 2016-ban
Melyik napra esik 2016-ban a tavaszi napéjegyenlőség?

A napéjegyenlőség csillagászati esemény, amikor a Nap ekliptikusan áthalad az égi egyenlítőn. Egyszerűbben, a napéjegyenlőség olyan nap, amikor az éjszaka és a nappal egyforma hosszú lesz. A Nap a déli féltekétől az északi felé halad és ezekben a napokban, minden országban a nap szinte egyforma hosszú lesz az éjszakával.
A tavaszi napéjegyenlőségtől kezdve a nappalok hosszabbak lesznek az éjszakánál, az őszi napéjegyenlőség után pedig az éjszakák lesznek hosszabbak.
Valamikor, nagyon régen, amikor még nem volt naptár, a tavasz eljövetelét a Napból ítélték meg. Úgy tartották, hogy pont ettől a naptól kezdődik a természet megújulása, emiatt a napéjegyenlőség és a napforduló kulcsfontosságú napnak számított.
A napéjegyenlőség napjaiban a Nap majdnem pontosan keleten (kissé északabbra keletnél) kelt fel és majdnem pontosan nyugaton (kissé északabbra nyugattól) nyugszik le.
Ez a nap számít az év kezdetének számos országban: Irán, Afganisztán, Tadzsikisztán, Üzbegisztán, Türkmenisztán, Kirgizisztán, Azerbajdzsán és Kazahsztán kultúrájában.
Hasonló bejegyzés: A Föld órája 2016
Mikor is van az idén a tavaszi napéjegyenlőség napja? Ez az esemény mindig ugyanazon a napon köszönt be és ez a nap március 20-án, reggel 4.30-kor lesz.
Az őszi és tavaszi napéjegyenlőség mindig az adott időszak kezdetének tartják. A közte lévő időt pedig, trópusi évnek nevezik. Egy trópusi évben 365,2422 nap van, emiatt a napéjegyenlőség minden évben a nap különböző szakára esik. Minden évben körülbelül hat órával korábbra.