Új trópusi vihar alakult ki Mexikó déli partjainál
Új trópusi vihar alakult ki Mexikó déli partjainál: a Carlotta az előrejelzések szerint hurrikánná erősödhet.

A vihar helyi idő szerint pénteken vagy szombaton érheti el Oaxaca, Guerrero és Chiapas mexikói szövetségi államokat. A hatóságok hurrikánriadót rendeltek el.
A trópusi vihar csütörtökön Nicaragua és Guatemala vidékén mozgott, majd a nyílt tengeren át északnyugat felé vette az irányt 15 kilométer per órás sebességgel. Belsejében 85 kilométer per órás széllökések vannak.
Carlotta - amely egyelőre 1-es erősségű a hurrikánskála szerint - a harmadik vihar az idei hurrikánszezonban a Csendes-óceánon. A térségben előrejelzések szerint 13 ciklonra lehet számítani november 30-ig, a hurrikánszezon végéig.
MTI